Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Pawilon Polski

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh: Tak, może rozpocząć się w ten sposób, właśnie tutaj, po prostu, w dość powolny i ciężki sposób, w tym neutralnym miejscu, które należy do wszystkich i do nikogo, gdzie ludzie przechodzą prawie nie widząc się nawzajem, gdzie życie budowania regularnie i odlegle brzmi.
Co dzieje się za mieszkaniami.
Ciężkie drzwi mogą być najczęściej postrzegane tylko przez te fragmentaryczne echa, te odłamki, pozostałości, cienie, te pierwsze ruchy lub incydenty lub wypadki, które zdarzają się w tak zwanych.
obszarach wspólnych.
delikatne dźwięki tłumione przez czerwony wełniany dywan, zarodki wspólnego życia, które nigdy nie sięgają dalej niż lądowanie.
Mieszkańcy jednego budynku mieszkają kilka cali od siebie, są oddzieleni zwykłą ścianą działową, dzielą te same przestrzenie powtarzane wzdłuż każdego korytarza, wykonują te same ruchy w tym samym czasie, włączają kran, spuszczając wodę szafka na wodę, włączanie światła, układanie stołu, kilkadziesiąt równoczesnych istnień powtarzanych od kondygnacji do kondygnacji, od budynku do budynku, od ulicy do ulicy.
Ugruntowują się w swojej domowej przestrzeni mieszkalnej, skoro tak ją nazywają i woleliby, aby nic z niej nie wyszło; ale te małe, które wypuszczają.
- Georges Perec Możesz kupić książkę.
Sprawiając, że ściany trzęsą się, jakby rozszerzyły się o sekretną wiedzę o wielkich mocach.
autor: Michal Libera i Lidia Klein w Motto.
.
Nico Saieh.
[więcej w: foodiecard, taxpress, enea szamotuły ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: enea szamotuły foodiecard taxpress