Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Architektura: Pozioma Farma / AMA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Architetto Matteo Ascani (AMA) Zaprojektowana przez Architetto Matteo Ascani (AMA), ich horyzontalna propozycja farmy to system przepływającej architektury, w którym świat rolnictwa spotyka się z indyjską slumsami w New Dehli.
Celem projektu jest stworzenie zrównoważonego połączenia z farmami, obszarami roboczymi i mieszkalnictwem, aby poprawić warunki życia mieszkańców.
Dzięki temu ich projekt jest w stanie uniknąć sytuacji w slumsach, aby wzmocnić mikro-gospodarkę.
.
Farmandala.
zapewnia także rozwój w skali miejskiej, obejmujący życie uliczne i rozwój terytorialny w oparciu o połączenia wertykalne.
Odbywa się to za pomocą ramp, które wspinają się po sklepach, farmach i zakładach recyklingu, łącząc się z trasami spacerowymi na polach na wzgórzach.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Farmandala nie chce być tylko zielonym mechanizmem opartym na jego funkcjonalności, ale będzie także punktem orientacyjnym o znanej estetyce, łatwo rozpoznawalnej przez wszystkich jako pozytywny symbol dobrobytu: koncepcja projektowa pochodzi od charakterystycznej indyjskiej mandali , który jest używany i przeprojektowany, aby stworzyć sztuczny krajobraz, w którym farma i sklepy są bliżej, bezpośrednio połączone z systemem mieszkaniowym, opracowanym w objętościach butli powyżej.
Projekt jest próbą koncentracji mieszkań z gospodarstw rolnych, dając szansę na przetrwanie dzięki produktom rolniczym i sklepom.
Dzięki uprzejmości Architetto Matteo Ascani (AMA) Obszar konkursowy jest pustką w geometrycznej strukturze urbanistycznej New Delhi; projekt planuje reorganizację tkanki ekonomii społecznej, obszar ten zostanie włączony do codziennej dynamiki, gdzie ludzie mogą cieszyć się sklepami znajdującymi się na drodze i pracować bliżej domu.
Tereny handlowe znajdują się przy głównych drogach, przed każdym wejściem znajduje się otwarty rynek; sklep wewnątrz jest zaprojektowany w systemie duplex, dzięki czemu w czasie deszczu otwarte przestrzenie stają się zbiornikami gromadzącymi wodę, a główne wejścia poruszają się na wyższym poziomie, do którego można się dostać rampami.
sekcja 01 Farmandala to kompleks ramp i pola upraw na dachu, system gospodarstwa rozwija się na swojej długości i gęstości pionowej zoptymalizowanej za pomocą sztucznego światła.
Nowe przepływy pieszych, które powstałyby dzięki rampom i łatwemu dostępowi do domów, dadzą możliwość poznania różnych sugestii: człowieka z jego ziemią i świadomości przyszłości ..
Sekcja 02 Budynek mieszkalny to wolumin o kształcie cylindrycznym, z dwustronnym i środkowym korytarzem po stronie północnej i dostępem zewnętrznym z balkonu na południe.
Ta typologia pozwala na dobre promieniowanie słoneczne i dobre widoki.
diagram 01 Architekci: Architetto Matteo Ascani (AMA) Lokalizacja: New Delhi, Indie Współpracownicy: Gabriele Meluzzi, Giulia Druda, Gloria Cioppi, Janca Zackova, Alessandro Liuti, Cecilia Santoni, Matteo Tonucci, Matteo Vitali Rok: 2012
[patrz też: gimnazjum pniewy, wodociągi dąbrowa górnicza, castorama olsztyn ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama olsztyn gimnazjum pniewy wodociągi dąbrowa górnicza