Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Budownictwo wczoraj i dzis : Muzeum Soumaya / LAR + Fernando Romero

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Zaprojektowany przez LAR + Fernando Romero, Muzeum Soumaya, którego ukończenie zaplanowano na 2010 r., Będzie zawierał różnorodną kolekcję międzynarodowego malarstwa, rzeźby i sztuki obiektowej od XIV wieku do chwili obecnej, w tym drugą na świecie największą kolekcję rzeźb Rodina .
Stworzona jako rzeźba, amorficzna forma muzeum będzie współczesną ikoną dla Mexico City, która jest również funkcjonalną przestrzenią kuratorską.
Więcej o muzeum, w tym zdjęcia i filmy, po przerwie.
Jego awangardowa forma.
to drastyczne odejście od muzeów sztuki, które zwykle stają się standardowymi skrzynkami objętościowymi.
Odrębna forma pozwoli każdemu użytkownikowi postrzegać go w inny sposób po wejściu do muzeum.
Fasada wykonana jest z półprzezroczystego betonu, który filtruje światło, sprawiając, że pomieszczenia stają się lekkie i otwarte, nie tracąc integralności strukturalnej materiału.
Po środku poziomy pośrednie są otwarte dla siebie w ciągłej objętości, ale częściowo oddzielone zamkniętymi obszarami, dzięki czemu wszystkie przestrzenie są unikalne pod względem ich kształtu i formy.
Skonstruowane za pomocą stalowych kolumn o różnych średnicach, zapewnia nieliniową trasę cyrkulacyjną, zabierając widzów poza prawie 20 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.
W muzeum znajdą się także audytorium, biblioteka, biura, restauracja i sala zebrań, a także cztery podziemne poziomy parkingów poniżej dwóch podziemnych poziomów laboratoriów przechowywania i konserwacji.
Wszystkie obrazy dzięki uprzejmości LAR.
Aby zobaczyć więcej zdjęć.
Typ: Art Museum Lokalizacja: Mexico City, Meksyk Powierzchnia wystawowa: 20 000 m2 (215 000 sf) Wystawa pięter: 5 Planowane otwarcie: koniec 2010
[podobne: cementownia nowiny, foodiecard, bs poddebice ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bs poddebice cementownia nowiny foodiecard