Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Nowoczesna architektura : Cover Up / Visiondivision

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Nasi przyjaciele z Visiondivision przekazali projekt Cover Up, który jest częścią większego zlecenia na ulepszenie kilku elektrowni dla firmy energetycznej.
Firma utworzyła magazyn kilku kontenerów grzewczych, które mogłyby zostać szybko zlecone na zewnątrz i służyć jako zapasowa energia, gdyby miasto doświadczyło black-outu.
Pracując w strefie przemysłowej, w której firma była wykorzystywana do włamań i aktów wandalizmu, firma zaprojektowała budynek dobrze wyglądający, pozbawiony dachu i elastyczny jak anakonda.
Dobrze wyglądający w tym sensie, że ten magazyn może lepiej radzić sobie z trudnym otoczeniem; bez dachu ze względu na to, że duże kontenery musiały być transportowane specjalną dźwigową ciężarówką; i elastyczne, ponieważ należy również wziąć pod uwagę potrzebę dodatkowych pojemników w przyszłości.
Więcej o projekcie po przerwie.
Wykonane z perforowanych blach stalowych część elewacji zwrócona w stronę ulicy jest nieco wyższa i sztywniejsza, funkcjonując jako ścianka do pomieszczenia.
Wewnątrz systemy ścienne nie są tak wysokie, aby ściany mogły być łatwo przesuwane w celu dostosowania ich do potrzeb firmy.
Wykonaliśmy trzy tryby o różnych rozmiarach powierzchni za pomocą wstępnie wykonanych otworów w ziemi, które ściany na elastycznej części konstrukcji mogą przełączać się w razie potrzeby ,.
wytłumaczyli architekci.
Wewnętrzna część struktury jest perforowana w sposób matematyczny i powtarzalny w celu zminimalizowania obciążeń wiatrem i umożliwienia oglądania w magazynie bez odczuwania bałaganu.
Motyw dekoracyjny pokrywa zewnętrzną, a zarazem.
Graficzną.
jest czymś więcej niż to, co spotyka się z okiem.
Różne kamery monitorujące, kolektor wody deszczowej, a nawet krany do czyszczenia fasady są włączone do tej dziedziny.
Na przykład główne drzwi są zamaskowane w lesie, z dziurką od klucza w jednym oku niedźwiedzia, podczas gdy kanistry z odświeżaczami powietrza ukrywają się wśród motyli i kwiatów.
W ciągu dnia fasada będzie wyglądać schludnie, biała i czysta.
Jednak, gdy tylko zachodzi słońce, wybrane części motywu przekształcą budynek w olbrzymi, jarzący się obraz, nadając przejeżdżającym samochodom na pobliskiej drodze pewną inspirację po drodze, a piesi cudownym obiektem w anonimowym i surowym okolica..
[więcej w: cementownia nowiny, medos parapety, bs poddebice ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bs poddebice cementownia nowiny medos parapety