Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Nowoczesna architektura : Przeplot / OMA

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Półtora roku temu, OMA zaprezentował pierwsze zdjęcia do projektu mieszkaniowego w Singapurze, na etapie projektowania schematu.
Zasadniczo był to zbiór ułożonych w stos niskich bloków.
Dziś OMA przysłała nam aktualizację tego projektu, The Interlace i więcej szczegółów pojawi się.
Projekt znajduje się na zielonym pasie poza stolicą i składa się z 31 ułożonych w stos bloków mieszkalnych, z których każdy ma sześć pięter i identyczną długość, co daje 170 000 m2 powierzchni brutto na 1040 mieszkań.
Interesujące w projekcie jest to, w jaki sposób te ułożone woluminy osiągają wysoką gęstość, zachowując jednocześnie prywatność i widoki dalekiego zasięgu, jak widać na renderingu.
Drugi wynik tego.
Ułożone.
strategii, są wspólne przestrzenie wypełnione tropikalną zielenią.
Patrząc na widok planu kompleksu, na pustych przestrzeniach między blokami pojawia się szereg wewnętrznych dziedzińców.
Projekt przekształca się następnie w bogatą społeczność pionową, z wyjątkiem pojedynczych projektów wieżowych widocznych w okolicy.
Rozległe udogodnienia i urządzenia mieszkalne przeplatają się z bujną roślinnością i oferują możliwości interakcji społecznych, wypoczynku i rekreacji.
Nadmierne krążenie pojazdów jest zminimalizowane, uwalniając duże obszary zieleni w ramach projektu.
Przeplotnik łączy cechy zrównoważonego rozwoju dzięki dokładnej analizie warunków środowiskowych słońca, wiatru i warunków mikroklimatycznych na miejscu oraz integracji strategii biernego wytwarzania energii o niskim wpływie.
Projekt jest prowadzony przez Ole Scheeren wraz z Eric Chang, Associate of OMA.
Deweloper: konsorcjum pod kierownictwem CapitaLand, w skład którego wchodzą CapitaLand Residential Singapore Pte Ltd, Hotel Properties Limited i trzeci udziałowiec.
Główny projektant: Ole Scheeren, Biuro Architektury Metropolitalnej (OMA) Pekin Projekt Architekt: RSP Architekci Planiści i inżynierowie (Pte) Ltd Architekt krajobrazu: ICN Design International Pte Ltd Inspektor ds.
Ilości: Davis Langdon & Seah Singapore Pte Ltd Typ zabudowy: Mieszkanie składające się z 1040 jednostek z rozbudowanymi obiektami klubowymi i sklepami detalicznymi Typy jednostek: Zakres dwu-, trzy- i czteropokojowych apartamentów, penthousów i dupleksowych jednostek ogródkowych.
Powierzchnie będą się różnić od 75 metrów kwadratowych dla jednostki z dwiema sypialniami do 586 metrów kwadratowych dla penthouse z prywatnym ogrodem na dachu.
Obszar Powierzchnia: około 81 000 metrów kwadratowych (871,884 stóp kwadratowych) Powierzchnia brutto: około 170 000 metrów kwadratowych (1,8 miliona stóp kwadratowych) Podłogi: 24 piętra nad ziemią z jednym poziomem parkingu podziemnego
[więcej w: jonasz tołopiło, gimnazjum pniewy, cementownia nowiny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cementownia nowiny gimnazjum pniewy jonasz tołopiło