Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Architektura 21szego wieku : Frontier Project / HMC Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Projekt Frontier, zlokalizowany w Cucamonga w Południowej Kalifornii, to budynek demonstracyjny o powierzchni 14 000 stóp kwadratowych, który będzie edukować wszystkich w społeczności o najnowszych informacjach, technologiach i podejściach dotyczących przyjazności dla środowiska.
Dzięki projektowi konsumenci będący rezydentami, komercyjni budowniczowie i zrównoważeni adwokaci będą świadomi i informowani o alternatywnych metodach budowy, aby zachęcić do zrównoważonego rozwoju.
HMC Architekci.
budynek będzie nie tylko czymś, co odwiedzający będą mogli podziwiać i podziwiać; raczej budynek stanie się bardziej uczącym się doświadczeniem, ponieważ odwiedzający są mile widziani w swoich przestrzeniach, a zrównoważone strategie są wskazane z wyjaśnieniem ich znaczenia.
Wszystko, od doboru materiałów i roślin, układu przestrzeni i reżimu konserwacji, będzie miało cel, demonstrując zasadę ekologicznego projektowania dla właścicieli domów, konsumentów, wykonawców, projektantów, zwolenników zrównoważonego rozwoju i opinii publicznej .
wyjaśnił założyciele projektu Frontier.
Więcej informacji o budynku demonstracyjnym, w tym wideo i zdjęcia, po przerwie.
Cztery koncentryczne warstwy skorup budowlanych mają inny cel: zewnętrzna powłoka, zbudowana z izolowanych betonowych form, działa jako masa termiczna chroniąca budynek przed ciepłem słonecznym; druga powłoka jest odlewem w miejscu betonowej ściany, która zapewnia boczną integralność z konstrukcją budynku; trzecia powłoka, przeważnie północna, przeszklona ściana osłonowa, maksymalizuje rozproszone światło dzienne i wizualne połączenie z budynkiem; wewnętrzna skorupa, wykonana z odzyskanego czerwonego drewna z lokalnej winnicy, odgradza południową ścianę biurowego / konferencyjnego skrzydła.
Te cztery skorupy definiują przestrzenie wewnętrzne.
Takie przestrzenie są otwarte i płynne, aby zmaksymalizować przestrzenną elastyczność i wzajemne połączenia dla wentylacji i światła dziennego.
Przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna zostały zaprojektowane z myślą o nieustannym popychaniu gościa w jego podróży po doświadczeniu budynku.
Projekt wykracza poza normę zrównoważonych budynków, które są jedynie maszynami ekologicznych technologii, łącząc projekty architektoniczne i ekologiczne z równymi siłami w tworzeniu budynku.
wytłumaczyli architekci.
W związku z planami uzyskania certyfikatu LEED Platinum, budynek został zaprojektowany tak, aby stale edukować odwiedzających o wielu opcjach zrównoważonego rozwoju.
Od czasu, gdy goście wkraczają do ogrodów krajobrazowych na poziomie terenu, które pokazują strategie filtrowania deszczu, aż do momentu, w którym odwiedzający docierają na dach, aby zobaczyć liczne zrównoważone strategie dachowe, użytkownicy są stale narażeni na różne przyjazne dla środowiska rozwiązania.
PROJEKT FRONTIER Architekt: HMC Architekci Lokalizacja: Rancho Cucamonga, Kalifornia Klient: Cucamonga Valley Water District / The Frontier Project Foundation Zespół projektowy: Laurie McCoy AIA, Dyrektor ds.
Raymond Pan AIA, LEED AP, Projekt główny Pasqual Gutierrez AIA, główny Dexter Galang , Projektant Daniel Sandoval, kierownik projektu Formularz budynku pozwala zwiedzającym eksplorować każdą jego część, od składu energooszczędnych ścian po różne konstrukcje dachowe ., starając się dostarczyć tak wiele informacji odwiedzającym, jak możliwy.
[patrz też: cementownia nowiny, mikrotech krosno, castorama olsztyn ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama olsztyn cementownia nowiny mikrotech krosno