Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 45: Efrat Kowalsky Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Efrat.
Kowalsky Architekci Zespół projektowy: Meira Kowalsky, Zvi Efrat, Ariel Noyman, Keren Avni, Carmit Harnik.
Saar, Yonatan Cohen, Anna Smorodinsky, Charlotte Mutahada Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok wydania: 2008 Rok budowy: 2009 -2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 Dwa razy Dom odpowiada na zapotrzebowanie na ponadgabarytową powierzchnię 1.000 m2.
oraz do nieodłącznej dwulicowości danego programu, dzieląc się na dwa różne domy i kompresując się do minimalnej powierzchni 10% całkowitej powierzchni działki.
W (przyszłym) sąsiedztwie architektonicznych przedmiotów kolekcjonerskich, Twice House pojawia się jako postać monolityczna na spłaszczonej ziemi.
Wewnątrz jest jednak naprawdę dwojaki: poniżej schroniska pustynnego i pionowej willi miejskiej; letni letni wypoczynek i gęsta zimowa ostoja; przepływający plan libre i złożony Raumplan; formalny pensjonat i przytulne miejsce zamieszkania.
Rzeczywiście, Twice House jest zaprojektowany jako kompletny schemat i / lub schemat, ale mógłby dobrze funkcjonować jako częściowy albo / albo dom.
Właściciel może zatem tymczasowo wyłączyć połowę domu, umożliwiając autonomiczne działanie jego odpowiednika.
Postawa survivalystyczna Twice House rozciąga się od strukturalistycznego podziału 50/50 na tektoniczny podwójny system ścian.
System ten owija pionowy dom i dachy poziomego domu z głęboką na licznik przestrzenią buforową, która ociepla klimat wewnętrzny, rozprasza naturalne światło, steruje widokami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz wyznacza pionowy obieg na skraju.
Zewnętrzną powłokę wylewa się betonową powierzchnię z wydrążonymi otworami.
Wewnętrzne ściany są betonowymi blokami.
lub alternatywnie lokalne szare cegły.
z przeszklonymi oknami o różnych rozmiarach.
Każda elewacja domu objawia się charakterystyczną nakładką ścian w zależności od różnych warunków naturalnych, jak również różnych wymagań przestrzennych.
[patrz też: wodociągi dąbrowa górnicza, jonasz tołopiło, taxpress ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jonasz tołopiło taxpress wodociągi dąbrowa górnicza