Beton architektoniczny
Nieruchomosci, wycena, budownictwo i porady…

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wywiady AD: Craig Hartman / SOM

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Każdy, kto zajął się historią architektury, zna już SOM: Skidmore & Owings & Merrill.
Ta praktyka odegrała kluczową rolę podczas tak zwanego międzynarodowego stylu , w czasach, gdy modernizm konsolidował się na całym świecie.
Praktyka, która została otwarta w 1936 r., Kryje się za centrami najważniejszych miast w USA, a obecnie w pozostałej części świata.
Pewnego dnia szedłem w Downtown San Francisco z przyjacielem, a on wskazywał budynki:.
SOM, SOM, SOM, SOM.
a ten, który myślę, jest również przez SOM ..
Obecnie praktyka stała się jedną z największych firm AEC na świecie, z ponad 10 000 projektów dotyczących architektury, inżynierii i projektowania.
Mają biura w Chicago, Nowym Jorku, San Francisco, Waszyngtonie, Londynie, Brukseli, Hong Kongu i Szanghaju.
Ale wracając do swoich początków, SOM znajdowało się za kilkoma charakterystycznymi budynkami i innymi projektami, takimi jak Lever House na Manhattanie czy Air Force Chapel w Colorado Springs.
Ale ciekawe jest, jak firma rozwijała się przez lata, stając się jedną z największych praktyk AEC na świecie z ponad 10 000 projektów.
Ale nie myśl o tej praktyce jako maszynie wytwarzającej budynek.
interesujące jest to, jak udało im się utrzymać innowacyjność przez lata.
Trudne zadanie, zwłaszcza gdy staje się dużą korporacyjną praktyką o złożonej strukturze.
Ale SOM podjął wyzwanie.
Burj Dubai wkrótce stanie się studium przypadku pod względem inżynierii budowlanej, katedra Chrystusa Światło w Oakland ma innowacyjny projekt, zmaterializowane za pomocą narzędzi cyfrowych do mocowania procesu projektowania / budowy, a ich nagradzany szczegółowy model San Francisco ma stać się strategicznym narzędziem pracy w mieście.
A to tylko kilka nazw.
Niedawno firma Fast Company nazwał SOM wśród 50 najbardziej innowacyjnych firm, a Architect Magazine przyznał ostatnio pięć projektów SOM nagrodą R + D: model cyfrowy San Francisco, generator Oasis, system łączenia Pine-Fuse, aktywny system ścienny Phytoremediation oraz Zrównoważony System Integracji Form.
Po tych projektach można zauważyć, że SOM nie jest typową praktyką korporacyjną, zawsze badając i popychając architekturę do przodu.
No cóż, chcieliśmy dowiedzieć się więcej na temat pomysłów i procesu stojącego za korporacyjną praktyką, zawsze wprowadzając innowacje, i mieliśmy okazję spotkać się z Craigiem Hartmanem (FAIA), partnerem projektowym w SOM, pracującym w biurze w San Francisco.
Craig był za wielokrotnie nagradzanym Master Planem Skarbów, Katedrą Chrystusa Światła (gdzie przeprowadzono wywiad), Międzynarodowym Terminalem SFO.
i więcej projektów.
Mam nadzieję, że podoba ci się ten wywiad, zwłaszcza młodzi architekci, którzy zakładają własne firmy.
[hasła pokrewne: wodociągi dąbrowa górnicza, jadar katalog, gimnazjum pniewy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gimnazjum pniewy jadar katalog wodociągi dąbrowa górnicza